Skuteczne usuwanie blizn po trądziku

kuracjaantytradzikowaMyślisz, że problem z trądzikiem to przeszłość. Cieszysz się, bo udało Ci się usunąć zmiany zapalne. Na twarzy właściwie nie pojawiają się pryszcze…Wydaje Ci się, że nie ma nic, co zakłócałoby Twój spokój. Niestety. Szybko orientujesz się, że jest coś, czego się nie spodziewałaś.

Gdy patrzysz w lustro, dostrzegasz blizny potrądzikowe (blizny zanikowe), które wyglądają znośnie jedynie pod starannie wykonanym makijażem. Są one równie częste u młodych osób w okresie dojrzewania, jak i osób dorosłych, które etap dorastania mają już dawno za sobą.

Czy istnieją skuteczne sposoby na usunięcie blizn potrądzikowych?

Blizny potrądzikowe ? częsty problem?

Blizny potrądzikowe najczęściej pojawiają się u osób mających problem z ostrymi zapalnymi formami trądziku. Niestety problemem może być również indywidualna predyspozycja do powstawania zmian. To w dużym stopniu odporność skóry, jej trwałość decyduje o tym, czy blizny się pojawią czy też nie. Blizny potrądzikowe mogą mieć różny kształt i wielkość. Wśród nich są głębokie zmiany i wąskie.

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Można mieć tendencję do powstawania blizn potrądzikowych. Często jednak dzieje się tak, że zmiany te powstają na skutek naszych działań. Na pierwszym miejscu na liście grzechów znajduje się wyciskanie.

Niestety usuwanie pryszczy poprzez ich wyciskanie może doprowadzić do uszkodzenia skóry i do powstawania blizn. Poza tym w ten sposób wprowadza się więcej bakterii pod skórę, rozprzestrzenia się stan zapalny, co pogarsza problem i wydłuża czas gojenia skóry. Oczywiście pryszcze można usunąć w umiejętny sposób, jednak jest to dość trudne, o czym świadczy opisany już wielokrotnie na forach efekt zmasakrowanej twarzy. Gdy już raz zasiada się do zabiegu ?oczyszczania skóry?, bardzo trudno przestać. W konsekwencji wyciskamy zmiany nawet tam, gdzie ich nie ma i usuwamy coś, co nie jest nawet widoczne gołym okiem (potrzeba powiększającego lustra).

Jak zapobiegać bliznom potrądzikowym?

Najlepszym sposobem na walkę z bliznami potrądzikowymi jest zapobieganie im. To dużo prostsze niż ich leczenie. Przede wszystkim należy skupić się na dokładnym oczyszczaniu skóry oraz na złuszczaniu martwego naskórka. Gdy natomiast na twarzy pojawią się zmiany zapalne, należy działać, poprzez usuwanie stanu zapalnego. Poznaj metody pielęgnacji cery trądzikowej.

Oprócz tego należy dbać o nawilżanie skóry a profilaktycznie raz w miesiącu można wykonać zabieg domowej mikrodermabrazji lub peeling kwasem salicylowym.

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Istnieje kilka metod usuwania blizn potrądzikowych:

  • dermabrazja,
  • silnie peelingi chemiczne (np. Yellow Peel),
  • laser frakcyjny,

Z domowych sposobów na blizny potrądzikowe warto wymienić:

  • smarowanie uszkodzonych miejsc olejkiem z głogu,
  • smarowanie zmienionych miejsc kapsułkami z witaminą E,
  • smarowanie zmian białkami jaj, które mają silne działanie regenerujące,
  • nakładanie roztworu sody oczyszczonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com