Co warto stosować na trądzik?

kuracjaantytradzikowaTyle ile osób, tyle metod na trądzik. Krostki, które dokuczają osobom na całym świecie tak bardzo wpłynęły na dzisiejszą rzeczywistość, że dotąd wynaleziono setki metod walki z nimi. Oczywiście wśród nich są sposoby lepsze i gorsze ? działające szybciej i te, które wymagają wielu miesięcy regularnego stosowania.

Nie brakuje metod dla osób cierpliwych oraz tych, które nie chcą godzić się na żaden dodatkowy dzień z trądzikiem, jeśli naprawdę nie muszą. Poza tym znaczenie mają też skutki uboczne. Zawsze lepsze będą skuteczne metody, które nie powodują negatywnych zmian zdrowotnych od tych, które obciążają wątrobę, układ hormonalny, niszczą naturalną odporność.

Właśnie wśród bezpiecznych opcji warto wybierać najlepsze metody. Które z nich są godne uwagi? Co warto stosować na trądzik? O tym poniżej.

Uzupełnij niedobory

Żyjemy dzisiaj w świecie, w którym warzywa nie pachną tak jak dawniej. Rosną na gorszej jakości glebie, przez co nie chłoną wszystkich cennych substancji. Uprawa przebiega na masową skalę, co również ma wpływ na ich jakość. Robi się wszystko, by wyprodukować jak najwięcej jak najmniejszym kosztem. Wszak to najważniejsza zasada ekonomii.

Niestety w tym dążeniu do zapewnieniu wszystkim pożywienia często gubi się jakość. Konsekwencje są proste do przewidzenia. Brakuje nam witamin, mikroelementów, co ma wpływ na nasze zdrowie ? przede wszystkim skóry, do której wszystkie ważne substancje dostarczane są na samym końcu, tuż po organach wewnętrznych.

Dlatego też dzisiaj mało kto żyjący w mieście, pracujący i nieoddający się ?uprawie balkonowej? czy hodowli w przydomowym ogródku, może pozwolić sobie na ignorowanie suplementów diety, zawierających niezbędne substancje, których brakuje w skórze. Jeśli cera manifestuje te braki trądzikiem ? warto wybierać preparaty przeznaczone dla niej ? np. Nonacne.

Zadbaj o prawidłowe oczyszczanie

Skóra z trądzikiem powinna być prawidłowo oczyszczana. Dobry preparat nie tylko usunie brud, martwe komórki skóry, bakterie, ale również dobrze, aby uspokajał cerę, zmniejszał pojawiające się na niej zaczerwienienia, regulował jej funkcjonowanie.

Przede wszystkim nie może jej wysuszać, bo w ten sposób osiągnie się efekt zbyt dużej stymulacji produkcji łoju. Kosmetyki dla cery trądzikowej powinny zmniejszać produkcję łoju, ale jednocześnie dbać o optymalne nawilżenie.

Dobre opinie w swojej kategorii ma żel Trioxil, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jego zaletą jest także to, że wykorzystuje technologię nanosomową, która pozwala trafić dokładnie tam, gdzie aktywne substancje mogą zadziałać na problem ? skłonność cery do powstawania nieestetycznych zmian. Alternatywą dla żelu może być serum – Acne Management.

Zmiana przyzwyczajeń

W pielęgnacji skóry sprawdzi się również zmiana stylu życia. Jest to wyzwanie, jednak regularnie powtarzanie pewnych czynności pozwala osiągnąć trwały efekt.

Po pierwsze należy zwiększyć ilość wypijanej wody, tak, by zadbać o prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Po drugie należy zwiększyć ilość zjadanych owoców i warzyw kosztem mniejszej ilości białej mąki i przetworów mlecznych. W ten sposób nie tylko poprawi się wygląd skóry, ale również można liczyć na zgubienie zbędnych kilogramów oraz centymetrów. Wszystko dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com